وکیل ملکی در کرج

بنر ملکی

بهترین وکیل ملکی کرج

کرج، به عنوان دومین شهر بزرگ ایران، یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی و صنعتی کشور است. این شهر همچنین به عنوان یکی از قطب‌های اصلی مسکن و املاک در ایران شناخته می‌شود. به همین دلیل، مسائل حقوقی مربوط به املاک و مستغلات در کرج و شهرهای اطراف آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و حل پرونده های ملکی در آن باید توسط یک وکیل  ملکی در کرج انجام پذیرد که هم به شهر و استان وقوف کامل داشته باشد و هم از تخصص و تجربه لازم در رسیدگی به دعاوی ملکی برخوردار باشد.

استان البرز به دلیل نزدیک بودن به تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار است به گونه ای که درصد رشد جمعیت در این استان به علت مهاجرت افراد از شهرهای مختلف، رو به افزایش بوده و همین امر سبب افزایش قیمت املاک و اراضی واقع در آن گردیده است.

لازم به ذکر است وجود شهرک های صنعتی متعدد و نیز زمین های زراعی فراوان در استان البرز و حومه شهر کرج، یکی دیگر از دلایل رشد جمعیت در این استان و به خصوص شهر کرج می باشد.

همچنین افراد زیادی که در استان تهران سکونت و یا صاحب کسب و کار هستند، به دلیل کمتر بودن هزینه زندگی و امرار معاش و قیمت مسکن در استان البرز و شهر کرج نسبت به تهران، این استان را برای سکونت انتخاب می نمایند و همین امر سبب افزایش ساخت و ساز در این استان به ویژه شهر کرج گردیده است.

انواع دعاوی ملکی در استان البرز:

با توجه به شرایط پیش گفته و پتانسیل استان البرز و به خصوص شهر کرج در جذب مهاجر از شهرهای مختلف و استان تهران، قیمت ملک در این شهر به ویژه در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و عده کثیری از مردم در زمینه ملک در کرج و حومه آن اقدام به سرمایه گذاری و ساخت و ساز نموده اند که در برخی موارد به دلیل عدم آگاهی به قوانین و شرایط حاکم بر اراضی و املاک واقع در کرج، خسارات جبران ناپذیری را متحمل گردیده اند.

در این راستا، برخی سازندگان با پیش فروش آپارتمان اقدام به جذب سرمایه می نمایند که متأسفانه در سال های اخیر در شهر کرج به سبب افزایش پیش فروش آپارتمان، افراد فریبکار با سوء استفاده از این امر، خسارات جبران ناپذیر مالی را برای خریداران واحدهای پیش فروش فراهم آورده اند بدین نحو که یک واحد را به چندین نفر به صورت پیش فروش واگذار نموده اند و یا سازنده از اتمام عملیات ساخت و تحویل واحدها به افراد عاجز مانده است.

همچنین بخش عمده ای از اراضی استان البرز و شهر کرج به صورت قولنامه ای بوده و فاقد سند مالکیت رسمی می باشند و همین امر موجبات سوء استفاده افراد متقلب و سودجو را فراهم آورده و در موارد متعدد ملک به صورت قولنامه ای به چندین نفر واگذار شده و افراد زیادی را متضرر نموده اند که این مشکلات زمینه ساز افزایش دعاوی ابطال مبایعه نامه یا بطلان معامله و تحویل مبیع و … در دادگستری استان البرز شده است.

شهر کرج به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی از گذشته تاکنون به عنوان تفریح گاه مورد استفاده عموم قرار می گرفته و از این حیث تعداد کثیری از اراضی این شهر به صورت باغ و ویلا مورد بهره برداری واقع می گردد. همچنین یکی از جاذبه های گردشگری کرج، جاده چالوس می باشد که به دلیل رفت و آمد زیادی که در آن صورت می پذیرد افراد زیادی به ویژه با ساخت رستوران و اغذیه فروشی از املاک واقع در حریم جاده چالوس و رودخانه کرج ،کسب درآمد می نمایند این درحالی است که درصد زیادی از این ساخت و سازها، بدون مجوز و با تجاوز به حریم رودخانه صورت پذیرفته است که علاوه بر خطر جانی، خسارت مالی هنگفتی را نیز به دلیل وجود امکان تخریب دربر خواهد داشت.

همچنین در مواردی به دلیل ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های زراعی و نداشتن جواز ساخت، خسارات سنگینی را برای افراد در برداشته و بناهای ساخته شده از طرف جهاد کشاورزی تخریب شده است.

در شهر کرج در مناطق مختلف از جمله آتشگاه و محمود آباد زمین های منابع ملی یا اراضی ملی وجود دارد که در مالکیت شخص نمی باشند و اگر این اراضی در خارج بافت شهری باشند در مالکیت منابع طبیعی و چنانچه داخل بافت شهری باشند در مالکیت اداره راه و شهرسازی قرار دارند و شعبه ویژه رسیدگی جهت اعتراض به ملی شدن اراضی در شهر کرج وجود دارد و اگر ملکی جزء مستثنیات بوده و ملی اعلام شده باشد، با طرح دعوا و اثبات آن (مدارک مالکیت، نقشه UTM، استعلامات مربوطه و …) می تواند در مالکیت شخص قرار گیرد و قابل نقل و انتقال باشد. 

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

بهترین وکیل ملکی درکرج می‌تواند در موارد زیر به شما کمک کند:

 • تأمین امنیت حقوقی شما در معاملات ملکی
 • جلوگیری از بروز اختلافات و دعاوی ملکی
 • دفاع از حقوق شما در صورت بروز اختلافات و دعاوی ملکی
 • مشاوره حقوقی در زمینه خرید و فروش ملک، اجاره ملک، رهن و اجاره، و تأسیس شرکت‌های ساختمانی
 • تنظیم قراردادهای ملکی
 • ترافع در مراجع قضایی در دعاوی ملکی

 

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در کرج:

 • تسلط کامل به قوانین و مقررات مربوط به دعاوی ملکی
 • داشتن سابقه کاری مرتبط و تجربه کافی در پرونده های ملکی
 • قدرت انتخاب بهترین راه حل و نتیجه مطلوب در کمترین زمان ممکن
 • داشتن دانش و توانایی پیشگیری از بروز خسارات جبران ناپذیر در روند رسیدگی به پرونده، با استفاده از راهکارهای قانونی موجود
 • وقت شناس بودن و داشتن تعهد کاری و اخلاقی
 • پاسخ به سؤالات و ابهامات پیش روی موکل

روش رسیدگی به پرونده های ملکی کرج در بنیاد حقوقی سخن آرا:

نظر به موارد مطروحه و با توجه به مشکلات عدیده ملکی موجود در شهر کرج، بنیاد حقوقی سخن آرا با تشکیل کارگروه تخصصی ملکی و ثبتی با بهره مندی از بهترین وکلای پایه یک و قضات اسبق دادگستری آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما عزیزان می باشد.

چنانچه در رابطه با مشکل ملکی خود به بنیاد حقوقی سخن آرا مراجعه نمائید، پرونده شما در کارگروه تخصصی مطرح و توسط چند وکیل مجرب مطالعه و همه جوانب آن بررسی و سؤالات و ابهامات موجود در پرونده مشخص می گردد و پس از آن با تصمیم گروهی بهترین و سریع ترین راه حل ممکن انتخاب و با تأیید مدیریت بنیاد حقوقی سخن آرا “آقای دکتر عباس پهلوان زاده” اقدامات اجرایی صورت می پذیرد که گزارش این اقدامات به صورت دوره ای به موکل ارائه می گردد.

وکلای ملکی مرتبط

وکیل ملکی در گلشهر کرج

وکیل ملکی در مهرشهر

وکیل ملکی در باغستان کرج

وکیل ملکی در جهانشهر کرج

وکیل ملکی در سهلیه کرج

وکیل ملکی در زعفرانیه کرج

وکیل ملکی در تهراندشت

وکیل ملکی در اقدسیه کرج

وکیل ملکی در برقان کرج

وکیل ملکی در کرج

وکلای مرتبط :

‫0/5 ‫(0 نظر)