بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران: سختی کار ما کمبود نیرو و ورودی زیاد پرونده ها است.

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران: سختی کار ما کمبود نیرو و ورودی زیاد پرونده ها است.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: سختی کار فعلی ما در دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در حال حاضر کمبود نیرو و ورودی زیاد پرونده‌ها است، که اگر این مشکل حل شود نیرو های فاضل و اهل قلم محاکم بهتر می توانند رسالت قضایی خود را انجام دهند.

ابوالقاسم بازیار با دریافت ابلاغ خود از رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران به‌عنوان سرپرست جدید مجتمع قضایی عدالت معرفی شد.

 یحیی جعفری رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در آئین تکریم، تودیع و معارفه سرپرست مجتمع قضایی عدالت اظهار کرد: روایت‌های بسیاری در باب اهمیت قضاوت و جایگاه رفیع قضا و قاضی وجود دارد که همگی بر این امر تاکید دارند که ضمن حکایت از حساسیت و سختی امر قضا بر اجر و پاداش فراوان تلاش قاضی نیز دلالت دارند.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران با اشاره به اینکه قضاوت ما بر اساس ادله قانونی و شرعی است، بیان کرد: قاضی مکلف به فصل خصومت است و ممکن است نتیجه با واقعیت منطبق باشد و یا نباشد و طبق حدیث نبوی در هر دو حالت تلاش قاضی پاداش دارد هرچند در انطباق با واقعیت دو برابر اجر دارد.

جعفری گفت: آنچه قاضی باید رعایت کند تلاش در کشف حقیقت، رعایت اصل بی‌طرفی، رعایت آداب القضا و ستم نکردن به اصحاب پرونده است که قطعا در این حالت به رسالت خود عمل کرده است.

رئیس کل محاکم خاطر نشان کرد: سختی کار فعلی ما در دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در حال حاضر کمبود نیرو و ورودی زیاد پرونده ها است، که اگر این مشکل حل شود نیرو های فاضل و اهل قلم محاکم بهتر می توانند رسالت قضایی خود را انجام دهند.

جعفری با اشاره به ضرورت جایگاه و عزت قاضی گفت: انتظار می رود ضمن توجه به وضعیت معیشتی قضات در ابعاد مختلف شخصیتی، قلم و تشخیص قاضی، صیانت اجتماعی قضات نیز محترم شمرده شود .

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در ادامه به مقوله نظارت قضایی پرداخت و بیان کرد: نظارت جزو آموزه های مهم دینی است و هیچ فردی در جامعه از جمله قضات بی‌نیاز از نظارت نیستند و این‌ امر از همه مدیران انتظار می رود.

وی هدف اصلی از نظارت را جنبه های آموزشی، مشورتی، ارتقاء سلامت و عملکرد مجموعه، حمایت و صیانت از همکاران دانست و گفت: هیچ وقت نظارت واقعی در مقابل استقلال قاضی نیست و اگر نظارت صحیح صورت بگیرد به استقلال قاضی کمک نیز خواهد کرد.

در این برنامه با حضور رئیس کل، معاونان قضایی ستادی( محمد ملایی، عادل ترازوی زر و علی زمانی)، مهدی فلاح مدیر دفتر کل محاکم و جمعی از مدیران و همکاران قضایی و اداری با اهدای لوح از زحمات ارزشمند محسن پور عبدالله تقدیر بعمل آمد و ابوالقاسم بازیار با دریافت ابلاغ خود از رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران به عنوان سرپرست جدید مجتمع قضایی عدالت معرفی شد.

به نقل از خبرگزاری ایسنا

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟