بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

اسکودا “آزمون وکالت” برگزار نکرد: قوه قضاییه ورود می کند؟

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
اسکودا “آزمون وکالت” برگزار نکرد: قوه قضاییه ورود می کند؟

کانون‌های وکلای دادگستری تیر ماه امسال، آزمون وکالت سال گذشته را که برگزار نشده بود، برگزار کرد و هیچ برنامه‌ای برای برگزاری آزمون ویژه ۱۴۰۱ ندارد! قوه قضائیه مکلف است در صورت استنکاف کانون و مرکز وکلا از برگزاری آزمون، رأساً این آزمون را برگزار کند.

حجت‌الاسلام محمد مصدق، معاون اول قوه قضائیه در حاشیه نخستین جشنواره آثار حقوقی نیروهای مسلح که صبح شنبه اول بهمن برگزار شد، درباره زمان برگزاری آزمون کانون وکلا گفت: معاونت حقوقی قوه قضائیه در حال بررسی این موضوع است و جلساتی با رؤسای کانون‌ها گذاشته‌اند.

مصدق همچنین با بیان اینکه مطالبه مردم درباره برگزاری آزمون وکالت مطالبه بحقی است، افزود: اگر این آزمون امسال برگزار نشود حتماً سال بعد برگزار می‌شود.

معاون اول قوه قضائیه در حالی این مطلب را اعلام کرده که مرکز وکلای قوه قضائیه در اردیبهشت‌ماه امسال آزمون وکالت را برگزار کرده است و کانون‌های وکلای دادگستری هم تیر ماه امسال، آزمون وکالت سال گذشته را که برگزار نشده بود در سال جاری برگزار کرد و هیچ برنامه‌ای برای برگزاری آزمون ویژه 1401 ندارد!

اسکودا به عنوان متولی برگزاری آزمون وکالت کانون‌های وکلا شامگاه پنجشنبه 29 دی‌ ماه با انتشار خبری اعلام کرد که آزمون بعدی وکالت کانون‌های وکلای دادگستری 13 مرداد سال 402 برگزار خواهد شد!

البته اسکودا تا‌کنون مشخص نکرده که آزمون 13 مرداد سال آینده، آزمون وکالت 1401 است یا 1402.

طبق ماده 5 قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، کانون‌های وکلای دادگستری و مرکز وکلای قوه قضائیه مکلف هستند هر سال آزمون وکالت را برگزار کنند و قوه قضائیه مکلف است در صورت استنکاف کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلای قوه قضائیه از برگزاری آزمون، رأساً به برگزاری آن اقدام کند.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟