بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

اسکودا در قرارداد با سازمان سنجش “تراز نمرات” را ملاک تعیین رتبه قرار داد.

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
اسکودا در قرارداد با سازمان سنجش “تراز نمرات” را ملاک تعیین رتبه قرار داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ انتشار محتوای نامه‌نگاری بین کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس و سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ملاک قرار دادن تراز نمرات یا محاسبه نمرات خام برای تعیین حدنصاب پذیرفته‌شدگان در آزمون وکالت 1400 به نوعی مباحثات در خصوص این اختلاف را پایان داد.

با این حال تصویر قرارداد 5 صفحه‌ای برگزاری آزمون وکالت بین سازمان سنجش آموزش کشور و اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) به دست خبرنگار تسنیم رسیده و جالب اینکه در این قرارداد، اسکودا محاسبه تراز نمرات را پذیرفته و ذیل آن امضا کرده است!

این قرارداد به امضای جعفر کوشا، رئیس اتحادیه اسکودا و همچنین محمدحسین حاجیلو، قائم‌مقام رئیس و معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع سازمان سنجش آموزش کشور رسیده است.

قرارداد در 13 ماده در خصوص مباحث مرتبط با برگزاری آزمون 1400 به امضای طرفین رسیده است که ماده دوم آن در خصوص تعهدات سازمان سنجش آموزش کشور برای اجرای آزمون وکالت 1400 است.

در بند 2-16 این قرارداد که ذیل بخش ب تبصره 5 ماده 2 آمده، این عبارت خودنمایی می‌کند: “قرائت پاسخنامه‌ها به وسیله ماشین علامت‌خوان، تصحیح و محاسبه نمرات و تراز نمرات بر اساس استانداردهای علمی متداول به صورت قرنطینه در دفتر فناوری اطلاعات سازمان سنجش آموزش کشور”.

به این ترتیب حتی در قرارداد برگزاری آزمون وکالت 1400 توسط سازمان سنجش آموزش کشور که به امضای رئیس اسکودا رسیده است، “تراز نمرات” به‌عنوان ملاک تعیین رتبه و امتیاز متقاضیان و شرکت‌کنندگان در آزمون معرفی شده است.

به گزارش تسنیم، آزمون وکالت 1400 پس از چند بار تعویق در سال گذشته و امسال، به‌دلیل به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین وجود اختلافات در خصوص آیین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری روز پنجشنبه 30 تیرماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

پذیرش کارآموز وکالت در این آزمون به استناد قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و بدون تعیین ظرفیت صورت می‌گیرد.

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟