بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

افتخارآفرینی تیم دانشجویان حقوق ایرانی در مسابقات “موت‌کورت” نورمبرگ آلمان

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
افتخارآفرینی تیم دانشجویان حقوق ایرانی در مسابقات “موت‌کورت” نورمبرگ آلمان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ تیم دانشجویان حقوقی ایران در مسابقات “موت‌کورت” نورمبرگ آلمان در بخش جایزه بهترین “لایحه” در نقش دادستانی در جهان موفق به کسب مدال شده است. این تیم به مربی‌گری علی مسعودیان، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبایی و سحر خوشدل، صدرا پیرنیاکان، محمدرضا محبوبی و نیما ایلات توانست چنین دستاوردی را کسب کند.

مسابقات موت‌کورت نورمبرگ مسابقاتی است که هدف آن شبیه‌سازی دیوان کیفری بین‌المللی است. دادگاه نورمبرگ از قدیمی‌ترین و نخستین محاکم کیفری و بین‌المللی بوده است که بعد از جنگ جهانی دوم تأسیس شده است و به این علت است که نام این مسابقات موت‌کورت نورمبرگ است.

این مسابقات بستری برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد سراسر دنیا است که می‌توانند در دو فاز کتبی و شفاهی در این رویداد شرکت کنند. در این مسابقات دو نقش وجود دارد که یکی دادستانی دیوان کیفری بین‌المللی و دیگری وکیل مدافع است. تیم‌های دانشگاه‌های سراسر دنیا باید در دو مرحله کتبی و شفاهی در این دو نقش با یکدیگر به رقابت بپردازند. یک متهم در پرونده وجود دارد و یک پرونده فرضی نیز منتشر می‌شود و پرونده امسال درباره جنایت نسل‌کشی بوده است.

سالانه بیش از 100 تیم از سراسر دنیا در این مسابقات شرکت می‌کنند و از بین آن 100 تیم، 50 تیم به دور بین‌المللی برای مسابقات مرحله شفاهی راه خواهند یافت.

این 100 تیم برای راه‌یابی به دور بین‌المللی مرحله شفاهی، باید لایحه آنها به حد نصاب لازم برسد و جزو 50 لایحه برتر باشند. تیم ایرانی به مرحله شفاهی راه پیدا کرده است و در این مرحله دانشگاه ماستریخت هلند مقام اول و دانشگاه کوچ ترکیه مقام دوم را کسب کرده است.

این مسابقات یک جایزه دیگر دارد که جایزه بهترین لایحه است که در این قسمت تیم ایرانی برنده بهترین لایحه در نقش دادستانی در جهان شده است که چنین چیزی برای نخستین بار اتفاق افتاده است و این موفقیت بزرگی برای دانشجویان حقوق کشور بوده است.

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟