بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

“بدهکاران مهریه” به دلیل عدم امکان پرداخت ۳ یا ۴ سکه در حبس گرفتارند!

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
“بدهکاران مهریه” به دلیل عدم امکان پرداخت ۳ یا ۴ سکه در حبس گرفتارند!

سید اسدالله جولایی؛ رئیس هیئت امنای ستاد دیه کشور با اشاره به افزایش قیمت سکه اظهار کرد: این روزها بدهکاران مالی ناشی از تعهدات مهریه نه بابت ناتوانی در تأمین سکه‌هایی هم‌اندازه با سال‌های تولد شمسی خانم‌های متقاضی دریافت کابین که به دلیل عدم امکان پرداخت سه یا چهار سکه در حبس گرفتار ‌شده‌اند.

وی با اشاره به جمعیت 2404 نفری زندانیان مهریه گفت: این بدهکاران اغلب به دلیل عسرت در پرداخت سکه‌های کم اما سنگین قیمت در بند زندان بسر می‌برند.

وی با اشاره به نرخ تورم 53 درصدی بهمن ماه اظهار کرد: در شرایطی که خانوارهای ایرانی اوضاع معیشتی مناسبی ندارند و وضعیت اشتغال و حقوق همسان با نیازهای اساسی در بین جوانان هنوز مهم‌ترین دغدغه به حساب می‌آید در این شرایط بدهکار شدن یک مردی که با کلی تلاش اسباب حداقلی مورد نیاز برای ازدواج و آیین نکاح را فراهم کرده اغلب در بدو شروع زندگی یا در سال‌های ابتدایی آن با اقامه دعوا و ارایه دادخواست مهریه بدهکار زوجه خود هم می‌شود.

جولایی، استان فارس را با میزبانی از 205 زندانی مهریه در صدر شلوغ‌ترین استان‌ها عنوان کرد و افزود: در ادامه این جدول گلستان با 183 زندانی ممهور به صداق‌های پرداخت نشده به زنان، البرز با 151 محبوس و کرمان و کرمانشاه نیز هر کدام مجزا با نگهداری از 140 بدهکار دیون مالی مهریه در رأس این آمار عددی قرار دارند.

رئیس هیئت امنای ستاد دیه کشور درباره افزایش یک‌باره قیمت طلا و به تبع آن تزاید ارزش سکه‌ اعلام کرد: سکه‌هایی که موسوم به آزادی هستند این روزها با سوء مدیریت برخی از مسئولین زندگی‌های مشترک بسیاری را به طمع دستیابی به معادل ریالی این مهرهای طلایی از هم گسسته و دلیل ماندگاری بلندمدت بدهکاران دیون غیرمعوض مهریه در سطح ندامتگاه‌های کشور شده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟