بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

تشکیل “سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی”

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
تشکیل “سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی”
اعضای سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی

رئیس کل دیوان محاسبات ایران در دیدار با رئیس دیوان محاسبات ترکیه پیشنهاد خود مبنی بر تشکیل “سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی” را مطرح کرد که با استقبال جدی همتای ترکیه‌ای مواجه شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، روسای دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در حاشیه مجمع سازمان اکوسای با یکدیگر دیدار کردند.

در این دیدار، مهرداد بذرپاش ضمن تشکر از دولت و ملت ترکیه جهت میزبانی از مسابقات ورزشی همبستگی کشورهای اسلامی به ظرفیت‌های مشترک در کشور در حوزه نظارت مالی اشاره کرد و گفت: پس از توافقات خوبی که اخیرا میان روسای جمهور ایران و ترکیه منعقد شد، اینک نوبت دیوان محاسبات دو کشور است که با همکاری‌های مشترک، زمینه‌ی تعاملات اقتصادی بهتر را فراهم آورند.
رئیس کل دیوان محاسبات جمهوری اسلامی حسابرسی مشترک در موضوع صادرات گاز از ایران به ترکیه، سدها و آب‌های مرزی را از مهمترین زمینه‌های همکاری نظارتی دانست.

بذرپاش پیشنهاد خود مبنی بر تشکیل “سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی” را مطرح کرد که با استقبال جدی همتای ترکیه‌ای مواجه شد.

مهرداد بذرپاش سپس به تشریح ابعاد “کارگروه حسابرسی فناوری اطلاعات” که از سوی کشورمان در نهمین اجلاس سازمان اکوسای مطرح شده است، پرداخت.

متین ینر رئیس دیوان محاسبات ترکیه نیز با ابراز خرسندی از دیدار با رئیس کل دیوان محاسبات کشورمان، دو تمدن بزرگ ایران و ترکیه را بستر همکاری‌های گسترده در زمینه‌های مختلف دانست و ضمن اعلام موافقت نسبت به پروژه‌های پیشنهادی جهت حسابرسی مشترک میان دو کشور، از دکتر بذرپاش جهت حضور در ترکیه و بازدید از بخش‌های مختلف دیوان محاسبات این کشور دعوت رسمی به عمل آورد.

*کارگروه حسابرسی فناوری اطلاعات در اکوسای تشکیل شد

بر اساس این گزارش همچنین در نهمین مجمع سازمان اکوسای، پیشنهاد دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران درباره تشکیل کارگروه حسابرسی فناوری اطلاعات مورد استقبال کشورهای شرکت کننده قرار گرفت و به تصویب رسید.

لازم به ذکر است، دوره آموزشی حسابرسی فناوری اطلاعات در دیماه سال گذشته و به صورت مجازی توسط ایران برگزار شده بود که در آن دوره، پیشنهاد تشکیل کارگروه توسط بذرپاش به اعضای اکوسای مطرح شده بود.

  • مذاکرات رئیس دیوان محاسبات کشور با همتای قزاقستانی؛ از حسابرسی مشترک دریای خزر تا همکاری در سوآپ نفت

مهرداد بذرپاش و هیات همراه در محل نهمین مجمع اکوسای با رئیس دیوان قزاقستان به عنوان میزبان این اجلاس گفت‌وگو کرد.

بذرپاش در این دیدار ضمن تشکر از مهمان‌نوازی میزبان و نیز تقدیر از دیوان محاسبات قزاقستان جهت دوره سه ساله‌ی ریاست بر اکوسای، این کشور را شریک راهبردی ایران دانست و بر توسعه‌ی سطح همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد.

رئیس کل دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران از اجتماعی‌سازی و مردمی‌شدن نظارت و نیز اداره فناورانه این نهاد نظارتی به عنوان دو جهتگیری اصلی طی دو سال مدیریت خود بر دیوان محاسبات نام برد و این الگو را برای سازمان اکوسای مفید قلمداد کرد.

بذرپاش گفت: امروز مردم در هر کجای ایران، تنها با یک تماس تلفنی به شماره 198 می‌توانند وقوع هر نوع انحراف مالی در دستگاه‌های اجرایی را به اطلاع همکارانم در دیوان محاسبات برسانند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های همکاری مشترک دو دیوان در امر حسابرسی، از موضوع سوآپ نفت و انرژی و ترانزیت و حمل و نقل و گردشگری به عنوان برخی از این موارد نام برد.

مهرداد بذرپاش افزود: دریای خزر و مسائل زیست محیطی پیرامون آن از جمله موضوعاتی است که می‌تواند به عنوان کار مشترک دیوان محاسبات ایران و قزاقستان مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کل دیوان محاسبات جمهوری اسلامی با اشاره توافق اخیر مبنی بر خرید غلات از قزاقستان، آن را گام نخست در عرصه تبادل محصولات کشاورزی دانست و بر استفاده از ظرفیت‌های مغفول مانده تاکید کرد.

در این دیدار، خانم ناتالیا گودونووا رئیس دیوان محاسبات قزاقستان که میزبانی این دوره از اجلاس سازمان اکوسای را برعهده دارد، ضمن خوشامدگویی به بذرپاش و هیات همراه و استقبال از پیشنهادهای سازنده‌ی همتای ایرانی، خواستار به روزرسانی تفاهمنامه همکاری مشترک میان دیوان محاسبات دو کشور شد.

وی با اشاره به طرح دیوان محاسبات کشورمان مبنی بر تاسیس “کارگروه حسابرسی فناوری اطلاعات”، حضور کشورش در این کارگروه را رسما اعلام کرد.

ناتالیا گودونووا در ادامه، افزود: ما باید تلاش کنیم مسئولان دولتی دو کشور را به تحرک بیشتر جهت استفاده از ظرفیت‌های گسترده برای افزایش سطح مراودات اقتصادی وادار نماییم.

رئیس دیوان محاسبات قزاقستان در پایان برای موفقیت ملت و دولت ایران در عرصه‌های مختلف بین المللی آرزوی موفقیت کرد.

دیوان محاسبات

تفاهم نامه ها

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟