بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

تعداد دقیق قبول شدگان آزمون سردفتری به صورت رسمی اعلام شد

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
تعداد دقیق قبول شدگان آزمون سردفتری به صورت رسمی اعلام شد

تعداد دقیق قبول شدگان آزمون سردفتری

یک کاربر با طرح سؤال از سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات خواستار دستیابی به آمارهای مربوط به آزمون سردفتری 1401 شد. این آزمون آذرماه امسال بر اساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برگزار شد.

کاربر مذکور از سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تعداد قبول شدگان آزمون سردفتری اسناد رسمی و میانگین یک درصد برتر شرکت‌کنندگان را پرسیده است.

سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان سازمان پاسخگو در این سامانه پاسخ داده است: در آزمون سردفتری اسناد رسمی که سال جاری بر اساس قانون تسهیل مجوزهای کسب و کار برگزار شده است تعداد 9 هزار و 501 نفر قبول شده‌اند و برای میانگین یک درصد برتر شرکت کنندگان آزمون مذکور نمونه 8800 گزارش می‌شود.

این خبر می‌افزاید؛ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بعد از چند سال و بر اساس تکلیف قانونی که در قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار آمده است، آذرماه گذشته آزمون سردفتری را با حضور حدود 52 هزار متقاضی برگزار کرد.

این آزمون در حالی برگزار شد که آخرین دوره آن پس از 11 سال تأخیر و توقف در سال 1397 و با انتقادات و اعتراضات بسیار در خصوص نحوه اجرا و جذب برگزار شد و ظرفیت‌های بسیار محدودی برای پذیرفته‌شدگان در نظر گرفته شد؛

همچنین دوره ماقبل آن در سال 1386 برگزار شده بود. نتایج آزمون سردفتری 1401 اخیراً اعلام شده است.

در حال حاضر و طبق اعلام علی خندانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران، حدود 8700 دفتر اسناد رسمی در سراسر کشور در حال فعالیت است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم 

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟