بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

تعداد پذیرفته شدگان آزمون وکالت 1401 مرکز وکلا چند نفر است؟

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
تعداد پذیرفته شدگان آزمون وکالت 1401 مرکز وکلا چند نفر است؟
پذیرفته شدگان آزمون وکلای مرکز

حسن عبدلیان‌پور با بیان اینکه صدور مجوزها و پروانه وکالت از دو سال به شش ماه کاهش پیدا کرده است، گفت: مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را با تمام ظرفیت خود در حداقل زمان ممکن اجرا کرده و خواهد کرد.

وی افزود: پیرو تأکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر کاهش مدت زمان گزینش‌ها و دغدغه نمایندگان مجلس در کاهش مدت زمان صدور مجوزها، مدت زمان فرآیند احراز صلاحیت عمومی و اعطای پروانه توسط مرکز از دو سال در سنوات گذشته به شش ماه در آزمون کنونی تقلیل یافته است.

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه ادامه داد: بنا داریم که با ارتقای زیرساخت‌ها، این مدت زمان را در آزمون‌های بعدی به سه ماه کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه نیز در راستای تکلیف قانونی خود همواره بر حسن اجرای این قانون نظارت کامل داشته است، گفت: آزمون وکالت سال 1401 مرکز وکلا در اردیبهشت ماه سال گذشته برگزار و نتایج نهایی آن به محض تصویب استفساریه این قانون در شهریور ماه اعلام شد.

عبدلیان‌پور گفت: بر این اساس با حذف ظرفیت عددی و تعیین نصاب شناور جهت قبولی، بیش از 10 هزار و 600 نفر در این آزمون پذیرفته شده‌اند و فرآیند احراز صلاحیت‌های عمومی این آزمون بر اساس ماده 2 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری در بهمن و اسفند سال گذشته انجام شد.

وی تصریح کرد: از 20 تا 30 فروردین ماه نیز فرآیند انتخاب حوزه قضائی برای داوطلبان انجام شد و هم زمان از 20 فروردین، پذیرفته‌شدگانی که فرآیند استعلامات، تحقیقات و تأیید صلاحیت ایشان تکمیل شد به‌تدریج برای طی کارآموزی به مراکز استانی معرفی شدند.

عبدلیان‌پور با بیان اینکه تا کنون داوطلبان 13 استان به مراکز معرفی شده‌اند، گفت: تمامی پذیرفته‌شدگان که پیامک مراجعه به مراکز استانی دریافت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه جذب نسبت به رؤیت حوزه قضائی  که موفق به پذیرش شده‌اند، اقدام کنند.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه خطاب به پذیرفته‌شدگانی که هنوز پیامکی برای تشکیل پرونده برای آنها ارسال نشده، گفت: اندک پذیرفته‌شدگان این 13 استان که تا کنون پیامک مراجعه برای تشکیل پرونده دریافت نکرده‌اند نگران نباشند؛ چرا که ممکن است نقص پرونده داشته باشند یا استعلامات قانونی آنها تکمیل نشده باشد که قطعاً این مشکل نیز از طریق ارسال پیامک به آنها اطلاع داده شده و در قالب گروه دوم مجدداً به مراکز استانی جهت طی کارآموزی معرفی خواهند شد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟