بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

توضیح وزیر دادگستری درباره اصلاح جرایم ریالی بدل از حبس

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
توضیح وزیر دادگستری درباره اصلاح جرایم ریالی بدل از حبس
وزیر دادگستری

امین‌ حسین رحیمی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اصلاح جرایم ریالی بدل از حبس گفت:

کسانی که به علت عدم پرداخت جریمه نقدی در زندان هستند، مطابق مقررات بابت هر روز زندان صد هزار تومان از جریمه شان کم می‌شد اما قانون می‌گوید هر سه سال یک بار با توجه به نرخ تورم و شاخص بانک مرکزی این رقم قابل تعدیل است و امروز وزارت دادگستری به هیات دولت پیشنهاد داد که این رقم ۲۵۰ هزارتومان شود و هیات دولت هم این را تصویب کرد.

وزیر دادگستری گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت از ۲۶ بهمن سال جاری ۲۵۰ هزارتومان روزانه از مبلغ جریمه زندانیانی که به خاطر جریمه نقدی در زندان هستند کم می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه مصوبه اصلاح جرایم ریالی بدل از حبس نیاز به تایید مجلس دارد؟ گفت: خیر در قانون مجازات اسلامی ماده ۵ این اختیار به هیات دولت داده شده است.

رحیمی تصریح کرد: به عبارتی کسانی که به خاطر عدم پرداخت جزای نقدی در زندان هستند، از ۲۶ بهمن ۱۴۰۱، روزی ۲۵۰ هزار تومان از مبلغ جریمه‌شان کم می شود.

وی گفت: در سال ۹۹ این مبلغ ۳۰هزار تومان بوده است و در سال ۹۸، صد هزار تومان و امروز این مبلغ ۲۵۰ هزار تومان شد. به این شکل تعداد زیادی از زندانیانی که جریمه نقدی دارند و امکان پرداخت آن را ندارند، مدت کمتری در زندان می مانند.

وزیر دادگستری درباره تعداد این زندانیان اظهار کرد:

تعدادشان را به طور دقیق الان ندارم، اما آنها که توسط تعزیرات حکومتی به دلیل عدم پرداخت جریمه در زندان هستند و عمدتا به خاطر قاچاق، حدود ۵۰۰ نفر هستند اما مراجع قضایی بسیار بیشتر هستند.

به نقل از خبرگزاری ایسنا

تفاهم نامه ها

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟