بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

صحبت های مبهم عبدلیان پور درباره پذیرفته شدگان آزمون فوق العاده: بررسی صلاحیت عمومی داوطلبان از بهمن آغاز می شود.

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
صحبت های مبهم عبدلیان پور درباره پذیرفته شدگان آزمون فوق العاده: بررسی صلاحیت عمومی داوطلبان از بهمن آغاز می شود.

اواخر اردیبهشت ۱۴۰۱ مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه اولین آزمون وکالت بر اساس قانون تسهیل مجوز‌ کسب و کار را برگزار کرد که پس از برگزاری این آزمون کش و قوس‌های فراوانی برای اعلام نتایج بر اساس قانون جدید ایجاد شد که همین موضوع باعث شد در چند مرحله زمان اعلام نتایج آزمون به تاخیر بیفتد. 

در نهایت در تاریخ ۱۶ شهریورماه استفساریه مجلس در خصوص آزمون مرکز وکلا به دولت ابلاغ شد که پس از این استفساریه نتایج آزمون مرکز وکلا بر اساس تراز محاسبه و به داوطلبان این آزمون اعلام شد.

پس از اعلام نتایج آزمون وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه بر اساس قانون جدید قرار بر این بود که پذیرفته شدگان پس از طی مرحله مصاحبه و کارآموزی، پروانه وکالت دریافت کنند.

اما پذیرفته شدگان بعد از ثبت نام چشم انتظار مرحله بعدی بودند که اطلاع رسانی در این خصوص صورت نگرفت.

این عدم اطلاع رسانی و تاخیر ایجاد شده اعتراض پذیرفته شدگان آزمون وکالت را در پی داشت که این موضوع را با باشگاه خبرنگاران جوان در میان گذاشتند.

برای پیگیری این موضوع با حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفتگو کردیم و علت تاخیر را جویا شدیم.

عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: علت تاخیر ایجاد شده استعلامات قانونی از مراجع ذیربط هست که باید از نهاد‌های مختلف استعلام گرفته شود.

وی افزود: پس از دریافت پاسخ مثبت از مراجع مذکور داوطلبان پذیرفته شده از اول بهمن ماه ۱۴۰۱جهت احراز صلاحیت‌های عمومی در استان‌های خود دعوت بعمل می‌آید که پس از این مرحله کارآموزی داوطلبان و قبول شدگان شروع می‌شود.

به نقل از باشگاه خبرنگاران

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟