بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

عبدلیان پور: سال آینده تعدادی از وکلا پروانه وکالت تخصصی می‌گیرند‎‎

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
عبدلیان پور: سال آینده تعدادی از وکلا پروانه وکالت تخصصی می‌گیرند‎‎
پروانه وکالت تخصصی

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه از برگزاری ازمون وکالت این مرکز در ۳ شهریورماه سال آینده خبر داد.

حسن عبدلیان پور در نشست خبری امروز درباره وکالت تخصصی گفت:  اوایل سال آینده تعدادی از وکلا  پروانه وکالت تخصصی می‌گیرند.

وی درباره معاضدت قضایی گفت: کارهای ویژه ای در این زمینه انجام شده است و  در یکسال گذشته خود بنده به  ۶۰ مسجد رفتم و معاضدت قضایی انجام دادیم. در سال گذشته هم ۷۰۰ وکیل معاضدتی به مردم ارایه خدمات دادند و ۳۰۰ مسجد در تمام کشور  داریم که همکاران ما مراجعه کردند و پاسخگوی مردم هستند. در زمینه وکالت تسخیری در سال ۱۴۰۱،   ۱۲۰۰ وکیل تسخیری در اختیار مردم گذاشتیم و در سال گذشته کارهای خوبی انجام دادیم و هر فردی توانایی برای گرفتن وکیل ندارد مرکز مشاوران به آنها  وکیل معاضدتی می دهد.
وی درباره سامانه ۱۲۹ مرکز مشاوران قوه قضاییه گفت: در تمام کشور مردم می‌توانند از  طریق  این سامانه به وکیل ما دسترسی داشته و  وکیل پاسخگوست و جواب سوالات آنها را خواهد داد. ۹ استان ما در سال گذشته سامانه ۱۲۹ را نداشت که  در تمام  این استان‌ها سامانه را تکمیل کردیم.  در سامانه ۱۲۹ از سال آینده علاوه براینکه خدمات مشاوره حقوقی رایگان به مردم ارایه  می دهیم، خدمات کارشناسی خانواده هم  ارایه خواهیم داد  و در ۲۴ ساعت شبانه روزی این کار  انجام خواهد شد.
وی با اشاره به شرایط مشاوران قوه قضاییه و اینکه  یک فرد مجرد نمی‌تواند مشاور خانواده باشد، گفت: ان شاءالله سال آینده آزمون مشاوران خانواده را برگزار می‌کنیم  و صلاحیت مشاوران را افزایش می‌دهیم.
وی افزود: مرکز ما هیچ گونه منع قانونی برای پاسخگویی به سوال حقوقی مردم برای اعضایش قایل نیست.
وی ادامه داد:  قضاتی که پروانه وکالت مرکز را می‌گیرند، آن چنان زیاد نیستند که معضل جامعه ما باشند و آنها از مفاخر کشور ما هستند و ما  با افتخار انها را جذب می کنیم و در آموزش از وکلا از آنها استفاده می کنیم.
وی گفت: آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه احتمالا  سوم شهریور ماه سال آینده برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: بر روی قانون جامع وکالت ساعت ها کار شده و  طرح این قانون تا  یکی دو ماه آینده نهایی می‌شود.
عبدلیان پور گفت:ما  سامانه ۱۵۱۵ (درگاه ملی سامانه کارشناسی کشور) را  نهایی کردیم و کانون کارشناسان را پای کار آوردیم و جلسات مرتبی را با مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه داشتیم و پیش بینی می‌کنیم  زمانی باقی نمانده که کار نهایی شود، زیرا باید رشته کارشناسی یکسان سازی می شد و ما۸۰ رشته کارشناسی داریم و بحث کارشناسی ویژه را  دنبال می‌کنیم.
وی درباره ادغام مرکز مشاوران قوه قضاییه  و کانون وکلا نیز گفت: ما از ادغام کانون‌های وکلا در مرکز مشاوران استقبال می‌کنیم، ولی رییس قوه قضاییه گفتند به این موضوع فکر نکنیم و قطعا نظرات ریاست قوه قضاییه برای ما مورد توجه است و این موضوع را مدنظر داریم. ما از ادغام کانون وکلا در مرکز مشاوران استقبال می‌کنیم و پذیرای همه وکلای عزیز در مرکز مشاوران قوه قضاییه هستیم. گفتنی است که  تعدادی از عزیزان در کانون وکلا از مرکز مشاوران  پروانه گرفتند.
وی تاکید کرد: مرکز ما قانونی است و به استناد ماده ۱۸۷ قانون برنامه توسعه به وجود آمده و به فعالیت خود ادامه می‌دهیم. اگر عزیزان کانون های وکلا در مرکز مشاوران ما می توانند بهتر توانایی شان را  به منصه ظهور بگذارند، ما از آن استقبال می‌کنیم.
وی در پایان گفت: تنها نهاد ملی ارایه دهنده و توسعه دهنده خدمات حقوقی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه است.

به نقل از خبرگزاری ایسنا

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟