بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

مدیریت در قوه قضاییه با بودجه فعلی بسیار دشوار است

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
مدیریت در قوه قضاییه با بودجه فعلی بسیار دشوار است

معاون اول قوه قضائیه گفت: با وضعیت بودجه فعلی مدیریت قوه قضائیه بسیار دشوار است و انتظار ما از دولت و مجلس اختصاص همان مبالغی است که در قانون تعیین شده است.

جلسه کارگروه مرکزی تفاهمنامه قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی با حضور حجت‌الاسلام محمد مصدق؛ معاون اول قوه قضائیه، تعدادی معاونان ستادی و مقامات قضائی، وزیر دادگستری و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در ابتدا جلسه، مدیرکل امور مجلس قوه قضائیه گفت: در پی صدور دستورات معاون اول قوه قضائیه، در تمام استان‌ها کارگروه مرکزی تفاهم‌نامه قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی تشکیل و اقدامات لازم در خصوص اجرای مفاد این کارگروه انجام شده است.

پیرزاده گفت: در این جلسات که در استان‌های کشور برگزار شده است، موضوعات مختلفی مورد بحث طرفین و اعضای کارگروه قرار گرفت که از جمله موارد بحث شده در این جلسات می‌توان به مشکلات بودجه، کمبود ساختمان کارکنان قضائی، بهبود وضعیت کارکنان قضائی، مشکلات زندان‌ها، اصلاح قوانین، استفاده از معتمدان در توسعه صلح و سازش، فعال شدن واحدها و کارگاه‌های تولیدی، رفع موانع تولید و احیای حقوق عامه و … اشاره کرد.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام محمد مصدق؛ معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: با وضعیت بودجه فعلی مدیریت قوه قضائیه بسیار دشوار است و انتظار ما از دولت و مجلس اختصاص همان مبالغی است که در قانون تعیین شده است.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: در سال جاری تعداد قابل توجهی کارمند استخدام کردیم باید سال آینده به آنها حقوق دهیم و انتظار می‌رود دولت و مجلس همکاری کنند تا حقوق این افراد به موقع پرداخت شود.

وی افزود: رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور با افزایش بودجه قوه ‏قضائیه موافق هستند اما فرآیند تنظیم بودجه و تصویب و تخصیص آن به نحو مطلوب عمل نمی‌شود و ضرورت دارد همه به قانون احترام بگذارند.

مصدق تصریح کرد: ما به دنبال توسعه صلح و سازش و استفاده از ظرفیت‌های مردم و معتمدان مجلس برای حل و فصل اختلافات هستیم و درخواست داریم لایحه قانون شورای حل اختلاف هرچه سریع‌تر تصویب شود.

•لزوم بررسی وضعیت معیشت قضات در بودجه سال 1402

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی؛ رئیس کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وضعیت معیشت قضات در شهر تهران بسیار بد است حال انتظار داریم که یک قاضی به درستی و با آرامش به اقدامات محوله خود سایه عمل بپوشاند.

وی افزود: باید وضعیت معیشت قضات سراسر کشور در بودجه سال آینده مطرح شود.

در ادامه جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی حاضر در جلسه در خصوص بودجه قوه قضائیه در سال 1402 و مباحث مرتبط با آن به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟