بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

پاسخ دیوان عدالت اداری به درخواست تبعیض آمیز سازمان استاندارد چه بود؟

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
پاسخ دیوان عدالت اداری به درخواست تبعیض آمیز سازمان استاندارد چه بود؟

سازمان ملی استاندارد طی نامه‌ای درخواستی تبعیض‌آمیز درخصوص تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در این سازمان را از دیوان عدالت اداری تقاضا کرده بود که این درخواست مورد پذیرش دیوان قرار نگرفت. 

سازمان ملی استاندارد طی نامه‌ای درخواست عدم پذیرش شکوائیه درخصوص تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در این سازمان و یا خودداری از صدور رأی به نفع آنها را از دیوان عدالت اداری تقاضا کرده است.

دیوان عدالت اداری در پاسخ به این درخواست تبعیض‌آمیز با دلالت به اصول 170 و 173 قانون اساسی و با اشاره به مواد 10 و 11 و 12 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورین، واحدها و آیین نامه های دولتی و احقاق حقوق آنها را از وظایف این نهاد دانست و درخواست عدم پذیرش شکایت و عدم صدور حکم در موقعیتی که منطبق با قوانین حاکم باشد را خارج از صلاحیت سازمان ملی استاندارد دانست.

دیوان عدالت اداری پس از اینکه این درخواست سازمان ملی استاندارد را مغایر با فلسفه تأسیس دیوان عدالت اداری دانست، پیشنهاد کرد که در صورت وجود ابهام در قوانین حاکم بر موضوع و آرای صادره از شعب دیوان، حاضر به برگزاری جلسات آموزشی تبیینی برای آن مجموعه است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟