بنیاد حقوقی سخن آرا

دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب

شعبه کرج: فلکه اول گوهردشت

مواردی که در این مطلب می‌خوانید

پایان نشست اسکودا بدون بحث درباره تعدیل تکالیف کارآموزی و زمان آزمون وکالت ۱۴۰۱

ارتباط مستقیم با مشاور و وکیل متخصص

نگران نباشید، موسسه حقوقی سخن آرا در کنار شماست
پایان نشست اسکودا بدون بحث درباره تعدیل تکالیف کارآموزی و زمان آزمون وکالت ۱۴۰۱

چهل و هفتمین نشست هیات عمومی اسکودا درحالی به پایان رسید که مهم‌ترین مطالبات کارآموزان وکالت و داوطلبان آزمون سال ۱۴۰۱ در آن جایی نداشت.

به گزارش اختبار، نشست هیات عمومی اسکودا در روزهای دوم و سوم آذرماه (چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته) برگزار شد اما هنوز مصوبات آن منتشر نشده است. بااین‌حال شواهد از این نکته حکایت دارد که بحثی درباره کارآموزان وکالت و نیز آزمون سال جاری کانون‌های وکلا به میان نیامده است.

در همین راستا فرشید فرحناکیان، عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز به اختبار گفت: علیرغم اینکه در این لحظه، وظیفه‌ای مهم‌تر از «تعیین تاریخ آزمون وکالت ۱۴۰۱» و همچنین «تعدیل وظایف کارآموزیِ» خودنوشتۀ کانون‌ها مقرر در آیین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری برای اسکودا نمی‌شناسم در فهرست برنامه‌های دوروزه هیئت عمومی اسکودا در بابلسر مازندران حرفی از این موضوعات در میان نبود.

او با انتقاد از عملکرد این نشست افزود: اسکودا در تلاش برای اصلاح آیین‌نامه اجرایی… به‌جای تمرکز بر اصلاح موادِ کمتر محلِ‌مناقشۀ مربوط به تعدیل وظائف کارآموزی، تمرکز خود را بر مواد بیشتر محل‌مناقشه با قوه قضائیه گذاشته است که طبیعتاً همانند قبل، آورده جدیدی برای ارائه نداشت. منطبق با برنامه‌های اعلامی نیز خبری از تعیین زمان آزمون وکالت در ماه‌های باقی‌مانده از سال جاری نبود.

گفتنی‌ست بر اساس قانون کانون‌های وکلای دادگستری مکلف هستند هر سال یک بار آزمون وکالت را برگزار کنند. با توجه به اینکه آزمون سال ۱۴۰۰ پس از دو بار تعویق به سال ۱۴۰۱ موکول شد، مسئولان کانون‌ها به داوطلبان این اطمینان خاطر را دادند که در سال ۱۴۰۱ دو آزمون وکالت برگزار خواهد شد. از جمله نایب‌رئیس اسکودا در خردادماه سال جاری در یک لایو اینستاگرامی گفت: «ما قطعا امسال دو آزمون خواهیم داشت یکی در ۳۰ تیر و آزمون دوم در نیمه دوم که آزمون دوم قطعا در نیمه دوم برگز ار خواهد شد.»

کیانی همچنین در مردادماه ۱۴۰۱ از تصمیم شورای اجرایی اسکودا برای برگزاری آزمون در زمستان خبر داد اما از آن زمان تاکنون جزییات دیگری به داوطلبان اعلام نشده است.

به نقل از پایگاه خبری اختبار

امتیاز post

همین حالا تماس بگیرید

سخن آرا با بهترین وکلای متخصص در این حوزه آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب حقوقی

سلام چطور میتونم کمکتون کنم ؟